Cьогодні: вакансій41973 шукачів 936543
ukr | rus | 
Ключове слово
Рубрика
Професія (посада)
Регіон:
Допомога Допомога

Підписка  (на отримання вакансій або резюме)   Підписка
Логін
Пароль
Забули пароль?
Зареєструватися
щоб додати вакансію або резюме
Каталог
вакансій та резюме
за рубриками за регіонами
Безпека. Охорона 924
Будівництво та архітектура 3769
Бухгалтерія. Фінанси 1519
Видавництво. Реклама. Поліграфія 99
Житлове комунальне господарство 3162
Журналістика 28
Керівники та спеціалісти 4164
Комп'ютери. ІТ 328
Легка промисловість 1776
Меблеве та столярне виробництво 520
Медицина 2270
Металообробне та ін. виробництва 6228
Мистецтво 282
Найпростіші професії 4687
Освіта і наука 769
Сільське, лісове та рибне господарства 372
Склад. Логістика 342
Соціальна сфера 212
Сфера послуг (побуту) та торгівлі 3457
Телекомунікації та зв'язок 355
Транспорт та автосервіс 4622
Туризм. Спорт 62
Харчова промисловість 596


Головна     Працевлаштування     Випускникам
31.01.2017 версія для друку
Допомога у виборі професії

Щоб правильно орієнтуватися в просторі вибору професій, треба, щоб хтось міг надати об'єктивну і своєчасну інформацію про цей простір, весь час відстежуючи його зміни. Фахівці з профконсультування здійснюють цю частину своєї роботи, спираючись на всебічні матеріали економічних, соціологічних і соціально-психологічних досліджень. Істотним моментом тут є те, що сучасні наукові дослідження дозволяють бачити не тільки "надводну частину айсберга" (очевидний попит на представників тієї або іншої професії), але і заглядати значно глибше. Комплексний аналіз сьогоднішньої ситуації в освіті, в промисловості, в науці та інших сферах людської діяльності дозволяє будувати прогнози щодо затребуваності фахівців через декілька років. Навіть якщо в даний час у вас є професія, яка вас влаштовує, але соціальне замовлення на неї нестабільне (і ви вже встигли відчути це), профконсультант допоможе вам підібрати професію "про запас", що найкращим чином узгоджується з вашим багажем знань і умінь, але відрізняється стабільними характеристиками затребуваності в сучасному суспільстві.

Наступний аспект - це виявлення ваших здібностей і схильностей. Здібності і схильності - це не одне і те ж. Можливо, ви цікавитесь якимось видом діяльності, але успіх в ній обійдеться вам дуже великою фізичною і/або психологічною ціною. Попередити вас про це (керуючись результатами спеціального обстеження) - обов'язок професійного психолога. Проте не варто побоюватися, що вас переконуватимуть "поставити хрест" на своїй мрії, відмовитися від власних переваг. Це зовсім не так. Адаптаційні можливості у людини надзвичайно високі, тому вам у разі потреби буде рекомендований комплекс заходів, направлених на вдосконалення професійно корисних якостей (наприклад, тренінги розвитку уваги, творчих і організаторських здібностей, упевненості в собі тощо).

Ще один аспект діяльності профконсультанта - це допомогти вам скласти повне, багатобічне уявлення про ту професію, яка вас зацікавила. Для цього на основі опитів професіоналів, що працюють в даний час, і матеріалів спостережень за ними психологів, ергономістів, лікарів складаються спеціальні бази даних. У них міститься інформація про потрібні знання і уміння, трудові операції, знаряддя праці, норми, оплату праці. Крім того, аналізуються дані про можливі причини неуспіху, типові ситуації в колективі, швидкість і напрям "службового зростання", а також про найбільш поширені професійні захворювання і причини незадоволеності своєю роботою.

Фахівців з профорієнтації, які працюють зі школярами, в даний час в країні значно більше, ніж тих, хто консультує дорослих людей. Проте і такі все ж таки є. У пошуках як тих, так і інших доцільніше звертатися в першу чергу до центрів зайнятості, де всі послуги надаються безкоштовно.

Крім того, подібна послуга надається у ряді крупних кадрових агентств та в інших спеціалізованих центрах, як правило, організованих на базі ВНЗ і інших наукових організацій. Важливо наперед з'ясувати, що входить в пропоновану в даному випадку процедуру. Якщо вам за високу ціну пропонують взяти участь виключно в проходженні комп'ютерного тестування і обіцяють як результат "роздруківку з рекомендаціями" - це не найкращий варіант. Формально така роздруківка може нічого не означати ні для майбутніх працедавців, ні навіть для вас. Крім комп'ютерного тестування, ви маєте право розраховувати на консультацію (бесіду) з фахівцем. Не зайвим буде наперед дізнатися професійний статус вашого співбесідника і час, який відводиться на бесіду. За десять-п'ятнадцять хвилин навряд чи можна надати допомогу в ухваленні серйозного рішення.

Тому, навіть перш ніж отримати консультацію фахівця щодо вибору професії, необхідно зважено підійти до цього питання. І результат не заставить себе чекати!

Джерело: Черкаський обласний центр зайнятості.

 

У номері:
Опитування:
Мета Вашого звернення до служби зайнятості?
Пошук роботи
Підбір працівника
Отримання матеріального забезпечення
Перенавчання або підвищення кваліфікації
Отримання консультації з організації власної справи
Отримання компенсації роботодавцю в розмірі єдиного внеску
Отримання консультації з питань законодавства у сфері зайнятості
 
Найбільша база з підбору персоналу та пошуку роботи, інтегрована з данними служби зайнятості з усієї України.
Безкоштовні сервіси для роботодавців. Поради фахівців стостовно пошуку роботи та соціальних гарантій.