Cьогодні: вакансій41973 шукачів 936543
ukr | rus | 
Ключове слово
Рубрика
Професія (посада)
Регіон:
Допомога Допомога

Підписка  (на отримання вакансій або резюме)   Підписка
Логін
Пароль
Забули пароль?
Зареєструватися
щоб додати вакансію або резюме
Каталог
вакансій та резюме
за рубриками за регіонами
Безпека. Охорона 924
Будівництво та архітектура 3769
Бухгалтерія. Фінанси 1519
Видавництво. Реклама. Поліграфія 99
Житлове комунальне господарство 3162
Журналістика 28
Керівники та спеціалісти 4164
Комп'ютери. ІТ 328
Легка промисловість 1776
Меблеве та столярне виробництво 520
Медицина 2270
Металообробне та ін. виробництва 6228
Мистецтво 282
Найпростіші професії 4687
Освіта і наука 769
Сільське, лісове та рибне господарства 372
Склад. Логістика 342
Соціальна сфера 212
Сфера послуг (побуту) та торгівлі 3457
Телекомунікації та зв'язок 355
Транспорт та автосервіс 4622
Туризм. Спорт 62
Харчова промисловість 596


Головна     Факти та коментарі
31.01.2017 версія для друку
Бізнес оживає: Яких фахівців шукають роботодавці

Українські роботодавці потребують нових кадрів. За оцінками рекрутерів, у минулому році кількість вакансій зросла приблизно в півтора рази. Найвищі шанси знайти роботу в менеджерів з продажу, продавців-консультантів, представників робочих спеціальностей і логістів. Роботодавці поки готові лише незначно підвищувати ставки. За минулий рік заробітна плата більшості працівників зросла всього на 10-15%, а подібна тенденція спостерігатиметься і цьогоріч. Влаштуватися на роботу в 2017 році стане трохи простіше

Після двох років застою український ринок праці поступово відновлюється. З січня по грудень 2016 року кількість вакансій зросла на 46%, говориться в повідомленні компанії HeadHunter Україна. Така висока активність з боку роботодавців спостерігалася вперше за останні кілька років. Про активізацію ринку говорять і інші гравці. За інформацією директора з розвитку Work.ua Сергія Марченка, в минулому році кількість вакансій зросла на 62% порівняно з позаминулим роком. "Весь рік роботодавці наймали персонал, і були місяці, коли кількість вакансій перевищувала показники аналогічних періодів 2015 року вдвічі. В абсолютних величинах це найбільше зростання кількості пропозицій роботодавців за всю 10-річну історію нашого сайту", – констатує він.

Змінилася і поведінка претендентів, які переглядають пропозиції роботодавців частіше, але рідше відгукуються на вакансію. Це свідчить про відсутність масових скорочень на українських підприємствах. "Більшість компаній змогли подолати кризові тенденції та відзначили стабільну роботу або зростання бізнесу в 2016 році. 92% компаній набирали персонал. Понад чверті змогли дозволити собі розширення штату за всіма напрямками, а це удвічі більше, ніж у 2015 році", – йдеться у звіті компанії HeadHunter Україна.

Лідирують продажі

Найактивніше українські роботодавці наймають менеджерів з продажу. На кінець року для них було доступно майже 7 тис. вакансій на Work.ua. На другому місці, за даними порталу, з показником 5,8 тис. вакансій – продавці-консультанти. Замикають трійку лідерів водії, для яких передбачено 2,8 тис. робочих місць. "Конкуренція в сегменті FMCG зростає, і компанії змушені освоювати нові напрямки, наприклад, посилювати роботу з кафе, барами або корпоративними клієнтами. Для цього запрошуємо на роботу нових людей", – розповів 112.ua директор великої виробничої компанії, який побажав залишитися неназваним.

Активно запрошують і представників інших спеціальностей. Майже в 2,5 рази збільшилася кількість вакансій у сфері "Робочі спеціальності/Персонал для дому", і тільки в 1,8 рази сфера логістики, яка займає друге місце, говориться в дослідженні Rabota.ua. Замикає трійку лідерів професійна сфера охорони і безпеки.

На різкі зростання інтересу до пересічних професій впливає декілька факторів, вважають експерти Rabota.ua. Перший – непрестижність робочих спеціальностей змушує українців переорієнтуватися на офісні вакансії, що призводить до браку рядових виконавців. Друга – проблеми в розвитку системи профтехосвіти призвели до того, що в останні роки невелика кількість молоді захотіли і змогли отримати робочі професії.

"Реальна можливість отримати робочу професію є у безробітних, які готові перекваліфікуватися в Центрах зайнятості. Але роботодавці не можуть чекати – досить велика кількість підприємців відкривають виробничі підприємства в сфері легкої, меблевої промисловості та інших сферах. І, як правило, стикаються з труднощами, навіть пропонуючи досить конкурентну заробітну плату. Багато роботодавців змушені брати на роботу фахівців без досвіду і навчати їх на власних виробничих потужностях, так би мовити, без відриву від виробництва", – йдеться в повідомленні Rabota.ua.

Найпростіше знайти роботу в Києві, Дніпропетровську, Харкові, Одесі та Львові. Рекрутери кажуть, що найбільша активність у регіонах зростає більше, ніж у столиці. Наприклад, у Львові це може бути пов'язано з активним розвитком туризму (у минулому році туристичний потік зріс на 16%), а також активним будівництвом нових готелів і житлових комплексів. Все це призвело до того, що ціни на нерухомість у Львові вже практично зрівнялися з київськими і становлять 700-800 дол. за один квадратний метр. Активно шукали співробітників компанії, розташовані в Рівненській, Івано-Франківській і Закарпатській, а також у Вінницькій і Полтавській областях.

Трохи ростуть зарплати

Дві третини роботодавців підвищували зарплати своїм співробітникам протягом 2016 року, говориться в дослідженні компанії HeadHunter Україна. У половині випадків розмір надбавки становив 10-15%. Кількість компаній, які підвищили зарплати всім без винятку працівникам, зросла і склала 38% від загальної кількості опитаних. "Майже в кожній п'ятій компанії надбавку до окладу отримали ті, хто виконав KPIs і показав хороший результат, а в кожній шостій – тільки цінні для компанії фахівці", – йдеться в дослідженні компаній. Але індексувати заробітну плату на зростання курсу погоджувалися лише одиниці – не більше ніж 5% компаній. Також більшість готова підвищувати зарплати співробітникам, які раніше заробляли менше 3200 гривень. Правда, 8% респондентів Work.ua стверджують, що готові звільнити співробітників, тільки б не платити більше.

Середня заробітна плата в столиці, виходячи із заяв роботодавців, становить близько 8000-9000 грн на місяць. Менеджери з продажів традиційно можуть розраховувати на дохід у 7000-8000 грн у місяць, досвідченим фахівцям готові платити в середньому до 12000 грн у місяць. Продавці-консультанти можуть розраховувати на прибуток 6000 грн, водії – 7000 грн, логісти у великих компаніях – 10000-12000 грн у місяць. Ставки керівників середньої ланки в продовольчих компаніях стартують від 20000 грн. До кінця цього року ситуація істотно не змінитися. Роботодавці готові підвищити доходи ще на 10%, а також мають намір збільшувати кількість співробітників.

Джерело: http://112.ua/

 

У номері:
Опитування:
Мета Вашого звернення до служби зайнятості?
Пошук роботи
Підбір працівника
Отримання матеріального забезпечення
Перенавчання або підвищення кваліфікації
Отримання консультації з організації власної справи
Отримання компенсації роботодавцю в розмірі єдиного внеску
Отримання консультації з питань законодавства у сфері зайнятості
 
Найбільша база з підбору персоналу та пошуку роботи, інтегрована з данними служби зайнятості з усієї України.
Безкоштовні сервіси для роботодавців. Поради фахівців стостовно пошуку роботи та соціальних гарантій.